O NAS

Zakład Pogrzebowy wejście do biura

Zakład Pogrzebowy wejście do biura

W Szczecinie, przy ulicy Ku Słońcu 22, mieści się zakład HERA Usługi Pogrzebowe i Kamieniarstwo.

Nazwa może sugerować, że firma obrała sobie za patronkę mitologiczną boginię. Na taki pomysł wpada wielu przedsiębiorców funeralnych, wykorzystując w nazwach swoich firm postaci z mitologii.

Nic bardziej mylnego, właściciele zakładu Ewa i Wojciech nazwali firmę własnym nazwiskiem – Hera.

Usługami pogrzebowymi zajmujemy się od 1991 roku. Korzenie firmy sięgają jednak dużo dalej, bo do lat powojennych, kiedy to założyciel zakładu kamieniarskiego Władysław Hera senior tuż po wojnie przyjechał do Szczecina. Początkowo zajmował się renowacją miejskich zabytków, a w 1954 roku założył zakład kamieniarski, który obecnie prowadzi trzecie pokolenie rodziny Hera.

 

Jesteśmy jedną z pierwszych firm pogrzebowych na rynku szczecińskim. Tak wiele lat doświadczeń pozwoliło nam poznać i zrozumieć potrzeby klienta. Nawet te najbardziej nietypowe. Staramy się sprostać wszystkim.

Nasi wieloletni pracownicy z ogromnym doświadczeniem w branży pogrzebowej, cechują się taktem, profesjonalizmem, dyspozycyjnością, a przede wszystkim szacunkiem dla zmarłych i ich najbliższych.

Jesteśmy po to, by służyć wszelką pomocą w tym trudnym momencie, jakim jest śmierć osoby bliskiej, ponieważ doskonale rozumiemy potrzeby rodziny pogrążonej w smutku i żałobie.

Przejmujemy na siebie zorganizowanie ceremonii pogrzebowej. Poczynając od wezwania lekarza na miejsce zgonu, jeśli nastąpił w domu. Wystarczy tylko do nas zadzwonić. Przewieziemy osobę zmarłą z miejsca zgonu do chłodni miejskiej.

Zajmujemy się załatwianiem wszelkich spraw urzędowych, między innymi w USC, ZUS czy KRUS.

Przygotowujemy osobę zmarłą do ceremonii pogrzebowej. W razie potrzeby dysponujemy odzieżą dla zmarłych przeznaczoną do pochówków tradycyjnych, jak i do kremacji.

Mamy bardzo szeroką ofertę trumien oraz urn.

Zajmujemy się pełną obsługą ceremonii pogrzebowej oraz przygotowaniem miejsca pochówku na cmentarzu.

Zapewniamy oprawę muzyczną ceremonii, transport dla uczestników pogrzebu, nekrologi w prasie, fotografa, wieńce lub wiązanki, nagłośnienie i inne elementy oprawy uroczystości, a nawet przyjęcie po pogrzebie, jeśli jest taka potrzeba.

Zajmujemy się wszystkim.

HERA - Trumny

HERA – Trumny

A kiedy po pogrzebie, Rodzina oraz Najbliżsi podejmą decyzję o upamiętnieniu zmarłego nagrobkiem, tablicą pamiątkową lub inną formą uczczenia pamięci o Nim lub o Niej, także służymy pomocą.
Jesteśmy również zakładem kamieniarskim, który jako jeden z nielicznych w Szczecinie jest w stanie zrealizować indywidualne zamówienia, nawet te najbardziej nietypowe, według Państwa własnego projektu.
Pozwala nam na to nasz zakład produkcyjny, gdzie od podstaw wykonujemy nagrobki, płyty pamiątkowe, ściany urnowe i inne elementy z kamienia.

Tym samym w naszej ofercie nie znajdą Państwo wyrobów gotowych, produkowanych w różnych stronach świata.

Jesteśmy producentami, oferujemy tylko własne produkty.

Jako zakład pogrzebowy istniejemy od ponad ćwierć wieku, jako zakład kamieniarski znacznie dłużej, bo od ponad 60 lat. Te lata doskonalenia, profesjonalizmu, zrozumienia potrzeb Klienta oraz szacunku dla Niego, pozwoliły nam wypracować sobie markę firmy godnej zaufania.